BULLION / PROOF-LIKE

Pre našich zákazníkov ponúkame mince a medaile 2 variantov - Bullion a Proof-Like. Rozdiely medzi typom Bullion a typom Proof-Like sú vo vzhľade a cene, čím sa rozlišuje ich primárne využitie.

Mince a medaily Proof-Like podstupujú komplikovanejší výrobný proces, dbá sa na kvalitu razby, výsledkom je zrkadlový lesk a detailnejší reliéf, sú smerované zákazníkom, ktorí kupujú mince a medaile kvôli ich vzhľadu, do zbierky, ako darček a pod. 

Mince a medaily Bullion
 podstupujú jednoduchší výrobný proces aby sa minimalizovali náklady a tým aj koncová cena. Minca nemá perfektný zrkadlový lesk, povrch je zrnitejší, matnejší, objavujú sa malé imperfekcie, inkonzistencie a pod. Sú určené pre zákazníkov, ktorí mince a medaile kupujú primárne ako uchovávateľov hodnoty, či investíciu.

 
 

  • Bezpečnosť
Mince a medaily vyrábame zo strieborných a zlatých plieškov s certifikátom “Good Delivery” od London Bullion Market Association (LBMA), ktorý je celosvetovo uznávaným certifikátom zaručujúcim pravosť a rýdzosť vzácnych kovov.
Súčasťou mincí a medajlí Bratislavskej mincovne sú moderné bezpečnostné prvky, ktoré ich chránia pred neoprávneným kopírovaním alebo falšovaním.

  • Najvyššia rýdzosť a čistota
Naše strieborné mince a medaily klasifikujeme s rýdzosťou 999/1000, t.j. 99,9% hmotnosti tvorí rýdze striebro a zvyšných 0,01% sú nečistoty. Striebro použité na výrobu je však rýdzosti až 9993/10000, teda 99,93% z hmotnosti tvorí rýdze striebro. Takáto rýdzosť patrí k najvyšším štandardom rýdzosti v priemysle spracovávania vzácnych kovov.

Pohľad na razenie medajlí Vivat Humanitas


Certifikát kvality a hmotnostné dáta používaných strieborných plieškov